> Reumatici sú opäť o niečo motivovanejší a edukovanejší
Reumatici sú opäť o niečo motivovanejší a edukovanejší

Správa z 1. Motivačno-vzdelávacieho kurzu LPRe SR 2022

Po ročnej vynútenej prestávke pre pandémiu koronavírusu sme 20. – 22. mája 2022 zorganizovali v Piešťanoch v hoteli Magnólia 1. Motivačno-vzdelávací kurz LPRe SR 2022 pre 40 aktívnych dobrovoľníkov – zástupcov miestnych pobočiek a klubov Ligy proti reumatizmu na Slovensku.   

1. deň Motivačno-vzdelávacieho kurzu sme podujatie zahájili prednáškovým popoludním, kde účastníkom kurzu, ale aj záujemcom z radov verejnosti prednášali odborníčky vo svojich profesiách. Peťka Balážová prijala úlohu moderátorky a privítala účastníkov 1. M-VK. Predsedníčka LPRe SR Jana Dobšovičová Černáková informovala o činnosti LPRe SR v r. 2021 – 2022. PhDr. Mária Lévyová, prezidentka AOPP, poukázala na aktuálne témy v slovenskom zdravotníctve. MUDr. Soňa Žlnayová, PhD. zaujala všetkých, lebo koho dnes nebolí chrbát. Pripravila si tému „Bolesti chrbta u pacienta v reumatologickej ambulancii“. MUDr. Mgr. Elena Marušáková, MBA, viceprezidentka AOPP popoludňajší program uzavrela ťažkou témou: „Hodnotenie choroby a lieku pacientom/pacientskou organizáciou ako vstup do HTA posúdenia.

Prednášky zaujali a vyvolali bohatú diskusiu. Je morálnou odmenou pre organizátorov, keď sú poslucháči aktívni a pýtajú sa, podelia sa o vlastné skúsenosti a prichádzajú aj s podnetmi.
Krásny májový večer sme si v kúpeľnom meste spríjemnili vzájomným zoznámením sa dobrovoľníkov z miestnych pobočiek a klubov LPRe SR. Každý sa stručne predstavil. Zvlášť sme sa potešili neformálnemu posedeniu a debate s reprezentantkami z AOPP.

2. deň Motivačno-vzdelávacieho kurzu LPRe SR v Piešťanoch.

DOPOLUDNIE. Začali sme Valným zhromaždením LPRe SR, vyhodnotením činnosti miestnych pobočiek a klubov za rok 2021. Nemohlo chýbať ani vyhodnotenie súťaže v rátaní NW krokov v MP/K, ktoré vyhodnotil sčítací komisár Jaroslav Bečka.  

POPOLUDNÍ sme si dopriali besedu so životnou koučkou Janette Šimkovou, ktorá dala svojej prednáške sofistikovaný názov aj obsah: „Ako si vypestovať emočnú a mentálnu kondíciu s workshopom Ako mentálne a emočne nekrívať“. Janette nás všetkých nabila pozitívnou energiou a aj vďaka tomuto programu sme domov odchádzali v lepšej kondícii.

V nedeľu, kedy doma rozvoniava slepačí vývar a vyprážané rezne, my sme si pre dušu a naše ďalšie dobrovoľníčenie „uvarili“ silný guláš zo zručností pre dobrého lídra MP/K, ponorili sme sa do možností koučingu pre zdravie a predstavili sme si supervíziu ako pomoc pomáhajúcim.   

Účastníci 1. M-VK LPRe SR 2022 získali kompletný balík informácií, ktoré sme pre účastníkov pripravili.

Podujatie sa mohlo uskutočniť aj vďaka podpore Asociácie na ochranu práv pacientov a ďalším partnerom, ktorí 1.M-VK LPRe SR podporili. Ďakujeme!

LPRe SR

Partneri:

—————
Téma: Zaujímavosti

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
S hlbokým zármutkom sme prijali smutnú správu, že zomrela naša drahá pani doktorka Elena Košková.
Milí naši priatelia a poslucháči Univerzity Reumy,
18. augusta 2022 sa v Leviciach konala Zakladajúca členská schôdza LPRe – MP Levice.