> Smútočný oznam a rozlúčka
Smútočný oznam a rozlúčka

S hlbokým zármutkom sme prijali smutnú správu, že zomrela naša drahá pani doktorka Elena Košková.

Rodina nám oznámila, že: „S našou milovanou Elenkou Koškovou sa rozlúčime dňa 5.10.2022.

Zádušná svätá omša bude o 13.00 hod. vo farskom kostole sv. Štefana v Piešťanoch.

Následne o 14.00 hod. sa bude konať pohrebný obrad na cintoríne na Žilinskej ceste v Piešťanoch.

Manžel Ján s rodinou“. 


Pani MUDr. Elena Košková, PhD. bola detskou reumatologičkou v Národnom ústave reumatologických chorôb v Piešťanoch a nestorkou detskej reumatológie na Slovensku. V roku 2018 získala od pacientov ocenenie Asociácie na ochranu práv pacientov Môj lekár. Na ocenenie ju navrhla Liga proti reumatizmu SR. Bola nielen skvelou diagnostičkou a obetavou lekárkou, ale aj poradkyňou a priateľkou malých pacientov a ich rodičov. Nikdy neodmietla pozvanie Klubu Kĺbik a vždy prišla medzi nás na besedu. Robila prácu, ktorá ju napĺňala a nám neustále pripomínala, čo je v živote dôležité pre naše deti a pre nás všetkých. V mene rodičov a detských pacientov s reumatologickými ochoreniami posielame už do nebíčka veľké ĎAKUJEME. 

Pani doktorka Košková, nikdy na Vás nezabudneme!

Klub Kĺbik 


—————
Téma: Osobnosti

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Prieskum o zdravotných benefitoch nordic walkingu (NW) pre pacientov s reumatickými ochoreniami iniciovala a realizovala Liga proti reumatizmu na Slovenku (LPRe SR). O pomoc a spoluprácu sme oslovili agentúru 2muse.
26. novembra 2022 v Bratislave sa uskutočnil Šiesty ročník celoslovenskej pacientskej konferencie. Vrcholom bol slávnostný večer s oceňovaním zdravotníkov v kategóriách „Môj lekár“ a „Moja sestra“. Z rúk poslankyne NR SR Janky Žitňanskej a prezidentky Asociácie na ochranu...
Liga proti reumatizmu na Slovensku reflektuje aktuálnu situáciu v zdravotníctve SR. Nie sú nám ľahostajné žiadne problémy, s ktorými zdravotníctvo zápasí. Veľmi kritická situácia je však aj v reumatológii. Je veľký nedostatok reumatológov.