> Univerzita Reumy #2/22
Univerzita Reumy #2/22

Pozývame vás na ďalšie pokračovanie Univerzity Reumy #2/22, ktorá bude odvysielaná online v utorok 15. marca 2022 o 16.00 hod. s reumatologičkou MUDr. Violou Husárovou, ktorá nám bližšie porozpráva o Únave ako častom príznaku reumatoidnej artritídy.

Vy už viete, že Liga proti reumatizmu pokračuje v živých vysielaniach Univerzity Reumy.  Sprostredkujeme nové témy, aby sme vám pomohli pri vyrovnávaní sa s reumatickým ochorením a všeobecne podporujeme zdravotnú a sociálnu gramotnosť pacientov, aby ste si ľahšie poradili so všetkým, čo život s reumou prináša.

Už v UR #1/22 ste sa mohli zoznámiť s inovovaným spôsobom testovania prihlásených poslucháčov. Teší nás vaša zvedavosť a záujem o tento spôsob overovania si vlastných vedomostí. Systém umožňuje celoročnú štatistiku vašej úspešnosti. Tí z vás, ktorí získajú najviac bodov, budú mať okrem množstva informácií aj potvrdenie o absolvovaní.

Najúspešnejší poslucháči Univerzity Reumy 2022 budú po absolvovaní testov z celého ročníka 2022 a získaní najviac bodov, ocenení špeciálnym diplomom z Univerzity Reumy.  

Krátkym dotazníkovým testom vám dávame možnosť otestovať si vedomosti k pripravenej téme pred aj po absolvovaní webinára. Sami si môžete bezprostredne zistiť, čo ste si z odprednášanej témy zapamätali.

Cieľom Univerzity Reumy je poskytovať vám edukačný program pre pacientov s RO zastrešený odborníkmi vo svojom odbore. Chceme ešte viac informovať a edukovať pacientov o možnostiach liečby RO, zlepšení kvality života pacientov, o zdravom životnom štýle a o právach pacientov.

Tu nájdete test pre účastníkov UR #2/22, keď sa prihlasite na: https://www.univerzitareumy.sk/mod/quiz/view.php?id=31

Návod na registráciu:

 1. Prejdite na www.univerzitareumy.sk
 2. V menu si zvoľte: Prihlásiť sa (vpravo hore)
 3. / Prihlásenie Facebookom (len pre užívateľov Facebooku)
  1. Zvolí Prihlásiť sa pomocou Vášho účtu na: Facebook
  2. Potvrdí prihlásenie v okne Facebooku
 4. / Prihlásenie e-mailom
  1. Účastník prejde dolu do časti „Ste tu prvý raz?“ a klikne na „Začnite teraz vytvorením účtu“
  2. Vyplňte správne svoje údaje, zvoľte si heslo, kliknite na „Vytvoriť nové konto“
  3. Na e-mail Vám príde potvrdzovací link, na ktorý kliknite a systém Vás automaticky prihlási
 5. Po zobrazení privítania kliknete na Pokračovať a zvoľte si kurz Univerzita Reumy 2022 (napr. UR #1/22, UR #2/22, a pod.)
 6. V kurze stlačíte Prihlásiť sa do kurzu (v dolnej časti – samoprihlásenie)
 7. Následne sa už môžete pohybovať v kurze, vypĺňať testy a pod.

Ak Vám viac pomôže názorná ukážka, ako sa môžete zaregistrovať, otvorte si záznam Univerzity Reumy #1/22 na https://www.mojareuma.sk/univerzita-reumy-1-22/ a v úvode je pre vás pripravený zrozumiteľný postup registrácie.  

Nezabudnite, že opäť si môžete zo záznamu pozrieť webináre Univerzity Reumy na www.mojareuma.sk  

Sledujte nás!

Prajeme Vám veľa úspechov a hlavne získanie informácií, ktoré hľadáte. V prípade otázok nám napíšte na liga@mojareuma.sk

Odpovieme vám už v najbližšom živom vysielaní alebo cez mail.

LPRe SR

Autor plagátov: Michal Finka

—————
« Univerzita Reumy #3/22 / Univerzita Reumy #1/22 »

Téma: Univerzita Reumy

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Prieskum o zdravotných benefitoch nordic walkingu (NW) pre pacientov s reumatickými ochoreniami iniciovala a realizovala Liga proti reumatizmu na Slovenku (LPRe SR). O pomoc a spoluprácu sme oslovili agentúru 2muse.
26. novembra 2022 v Bratislave sa uskutočnil Šiesty ročník celoslovenskej pacientskej konferencie. Vrcholom bol slávnostný večer s oceňovaním zdravotníkov v kategóriách „Môj lekár“ a „Moja sestra“. Z rúk poslankyne NR SR Janky Žitňanskej a prezidentky Asociácie na ochranu...
Liga proti reumatizmu na Slovensku reflektuje aktuálnu situáciu v zdravotníctve SR. Nie sú nám ľahostajné žiadne problémy, s ktorými zdravotníctvo zápasí. Veľmi kritická situácia je však aj v reumatológii. Je veľký nedostatok reumatológov.