> Univerzita Reumy #1/22
Univerzita Reumy #1/22

Liga proti reumatizmu pripravila pokračovanie živých vysielaní Univerzity Reumy aj v roku 2022. Tešíme sa, že vám môžeme sprostredkovať nové témy, aby sme podporili zdravotnú a sociálnu gramotnosť pacientov.

Univerzita Reumy #1/22  bude v utorok 22. februára 2022 o 16.00 hod.  ako beseda bez bieleho plášťa online s reumatologičkou MUDr. Elizabeth Záňovou, PhD. s témou: Ako ma prekvapil zápal ucha – vývoj Granulomatózy s polyangiitídou.

Srdečne vás pozývame sledovať novú časť Univerzity Reumy.

Vaskulitídy patria medzi zriedkavé choroby. Takto v predstihu si osvetou chceme pripomenúť Medzinárodný deň zriedkavých chorôb, ktorý pripadá na 28. februára.

Ako novinku v roku 2022 uvádzame vylepšený dizajn grafiky plagátov a zvlášť upozorňujeme na nový spôsob testovania, čím chceme podporiť váš záujem o vzdelávanie cez Univerzitu Reumy.

Zoznámte sa so sofistikovaným testovaním prihlásených poslucháčov. Systém vyhodnotí správnosť vašich odpovedí a bude umožňovať aj celoročnú štatistiku úspešnosti jednotlivcov.

Tí z vás, ktorí získajú najviac bodov, budú mať okrem množstva informácií aj potvrdenie o absolvovaní.

Najúspešnejší poslucháči Univerzity Reumy 2022 budú po absolvovaní testov z celého ročníka 2022 a získaní najviac bodov, ocenení špeciálnym diplomom z Univerzity Reumy.  

Krátkym dotazníkovým testom vám dáme možnosť otestovať si vedomosti k pripravenej téme pred aj po absolvovaní webinára. Sami si môžete bezprostredne zistiť, čo ste si z odprednášanej témy zapamätali.

Cieľom Univerzity Reumy je poskytovať vám edukačný program pre pacientov s reumatickými ochoreniami zastrešený odborníkmi vo svojom odbore. Chceme ešte viac informovať a edukovať pacientov o možnostiach liečby RO, zlepšení kvality života pacientov, o zdravom životnom štýle a o právach pacientov.

Tu nájdete test pre účastníkov UR #1/22, keď sa prihlasite na: https://www.univerzitareumy.sk/

Návod na registráciu:

 1. Prejdite na www.univerzitareumy.sk
 2. V menu si zvoľte: Prihlásiť sa (vpravo hore)
 3. / Prihlásenie Facebookom (len pre užívateľov Facebooku)
  1. Zvoľte Prihlásiť sa pomocou Vášho účtu na: Facebook
  2. Potvrďte prihlásenie v okne Facebooku
 4. / Prihlásenie e-mailom
  1. Prejdite dolu do časti „Ste tu prvý raz?“ a klikne na „Začnite teraz vytvorením účtu“
  2. Vyplňte správne svoje údaje, zvoľte si heslo, kliknite na „Vytvoriť nové konto“
  3. Na e-mail Vám príde potvrdzovací link, na ktorý kliknite a systém Vás automaticky prihlási
 5. Po zobrazení privítania kliknete na Pokračovať a zvoľte si kurz Univerzita Reumy 2022 (napr. UR #1/22, UR #2/22, a pod.)
 6. V kurze stlačte Prihlásiť sa do kurzu (v dolnej časti – samoprihlásenie).

Následne sa už môžete pohybovať v kurze, vypĺňať testy a pod.

Opäť si budete môcť pozrieť webináre Univerzity Reumy aj v zázname na www.mojareuma.sk  

Sledujte nás!

Prajeme Vám veľa úspechov a hlavne získanie informácií, ktoré hľadáte. V prípade otázok nám napíšte na liga@mojareuma.sk

LPRe SR

—————
« Univerzita Reumy #2/22 / Univerzita Reumy #22 »

Téma: Univerzita Reumy

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Pozývame vás na Prednáškové popoludnie LPRe SR 1/2024, ktoré sa uskutoční v Piešťanoch v hoteli Magnólia v piatok 17. mája od 14.00 hod.
Pozývame vás v piatok 17. mája 2024 od 14.00 hod. do hotela Magnólia v Piešťanoch, kde sme pre vás pripravili prednáškové popoludnie so seminárom Univerzity Reumy 2024 pod názvom Psoriatická choroba – dve tváre jedného ochorenia. 
A opäť sme tu s ponukou a možnosťou hlasovať za nominované mediálne príspevky KROK 2023, ktoré informovali o živote s reumatickým ochorením a možnostiach ich liečby.