> Univerzita Reumy #22
Univerzita Reumy #22

Milí naši priatelia, diváci a sledovatelia Univerzity Reumy,

pozývame vás na živé vysielanie Univerzity Reumy #22. Opäť sme pre vás pripravili besedu bez bieleho plášťa. 

Je tu Advent, prichádza sviatočný čas, Vianoce a Nový rok. Dáme si krátku prestávku v živých vysielaniach Univerzity Reumy. Po Novom roku sa opäť prihlásime s novými témami a prednášajúcimi. Sme radi, že sa vám tento vzdelávací projekt Ligy proti reumatizmu natoľko zapáčil, že jeho sledovanosť je nad naše očakávania.

V stredu 8. decembra 2021 o 16.00 hod. sa vám prihovoríme s MUDr. Líviou Bruškovou z Reumacentra s.r.o., Partizánske s prednáškou Ankylozujúca spondylartritída v čase epidémie a očkovania Covid-19. Je to stále žiadaná a aktuálna téma a my vám ju radi sprostredkujeme.  

Obzvlášť sa tešíme, že sme našli odborníčku reumatologičku MUDr. Marietu Senčarovú zo IV. internej kliniky UNLP v Košiciach, ktorá si na vyžiadanie dotknutých pacientov pripravila prednášku Sklerodermia. Táto diagnóza patrí medzi zriedkavé ochorenia a o to vzácnejšie sú informácie pre ľudí s týmto ochorením.

Ak máte otázky, napíšte nám ich na liga@mojareuma.sk a počas vysielania cez komentáre na FB Moja reuma.  

Pripojte sa k nám na Fb Moja reuma alebo priamo na www.mojareuma.sk , kde neskôr nájdete aj záznam zo živého vysielania. 

Nezabudnite si krátkym dotazníkovým testom overiť svoje vedomosti k pripravenej téme pred aj po absolvovaní webinára. Sami si takto môžete bezprostredne zistiť, čo ste si z odprezentovanej témy zapamätali.

Link na test: https://forms.gle/wBkm2uBd7Aik7Zj37

LPRe SR

—————
« Univerzita Reumy #1/22 / Univerzita Reumy #21 »

Téma: Univerzita Reumy

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Prieskum o zdravotných benefitoch nordic walkingu (NW) pre pacientov s reumatickými ochoreniami iniciovala a realizovala Liga proti reumatizmu na Slovenku (LPRe SR). O pomoc a spoluprácu sme oslovili agentúru 2muse.
26. novembra 2022 v Bratislave sa uskutočnil Šiesty ročník celoslovenskej pacientskej konferencie. Vrcholom bol slávnostný večer s oceňovaním zdravotníkov v kategóriách „Môj lekár“ a „Moja sestra“. Z rúk poslankyne NR SR Janky Žitňanskej a prezidentky Asociácie na ochranu...
Liga proti reumatizmu na Slovensku reflektuje aktuálnu situáciu v zdravotníctve SR. Nie sú nám ľahostajné žiadne problémy, s ktorými zdravotníctvo zápasí. Veľmi kritická situácia je však aj v reumatológii. Je veľký nedostatok reumatológov.