> Univerzita Reumy #8
Univerzita Reumy #8

Pozývame vás na ôsme pokračovanie Univerzity Reumy. Teraz to bude zaujímavé motivačné rozprávanie s autorom projektu Za Pokladmi Slovenska s Jurajom Šimkovičom.

Živé vysielanie sa uskutoční v  pondelok 14. júna 2021 o 17.00 h.

Okrem informácií o hradoch a zámkoch Slovenska vám dáme tipy na blízke aj vzdialené výlety vo vašom okolí. Vezmite obľúbené nordic walking paličky (alebo aj nie) a v rámci svojich možností si urobte prechádzku s rodinou alebo priateľmi z vašej miestnej pobočky alebo klubu.

Pri tejto príležitosti vyhlasuje Liga proti reumatizmu súťaž medzi pobočkami a klubmi. Na základe vami poslaných fotografií z hradov a zámkov vyhodnotíme pobočku alebo klub, z ktorej najviac členov navštívi hrady a zámky vo svojom okolí počas trvania projektu. Kde to bude, to je už na každom z vás podľa vlastných možností. Zoznam hradov a zámkov uverejníme včas na www.mojareuma.sk

Na základe vami poslaných fotografií z hradov a zámkov (na poklady@mojareuma.sk) vyhodnotíme túto súťaž. Môže posielať selfi alebo spoločné fotografie, len musí byť zrejmé, ktorý hrad alebo zámok ste navštívili. Uveďte aj dátum. Ideálne nech je v zábere oznamovacia tabuľa s názvom alebo silueta hradu. Do správy napíšte za ktorú MP/K fotografiu posielate. Každá hlava na fotografii sa bude rátať.

Hlavne, nezabudnime byť čo najviac v prírode, ale opatrní a zodpovední.

Liga proti reumatizmu je partnerom projektu Za Pokladmi Slovenska.

Nezabudnite vyplniť krátky dotazníkový test k Univerzite Reumy #8 overiť.

Link na test: https://forms.gle/meKe8KTW4HpjqkeP6

LPRe SR

—————
« Univerzita Reumy #9 / Univerzita Reumy #7 »

Téma: Univerzita Reumy

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Prieskum o zdravotných benefitoch nordic walkingu (NW) pre pacientov s reumatickými ochoreniami iniciovala a realizovala Liga proti reumatizmu na Slovenku (LPRe SR). O pomoc a spoluprácu sme oslovili agentúru 2muse.
26. novembra 2022 v Bratislave sa uskutočnil Šiesty ročník celoslovenskej pacientskej konferencie. Vrcholom bol slávnostný večer s oceňovaním zdravotníkov v kategóriách „Môj lekár“ a „Moja sestra“. Z rúk poslankyne NR SR Janky Žitňanskej a prezidentky Asociácie na ochranu...
Liga proti reumatizmu na Slovensku reflektuje aktuálnu situáciu v zdravotníctve SR. Nie sú nám ľahostajné žiadne problémy, s ktorými zdravotníctvo zápasí. Veľmi kritická situácia je však aj v reumatológii. Je veľký nedostatok reumatológov.