> V Trenčíne varili guláš
V Trenčíne varili guláš

Dňa 19. mája 2012 sa naša LPRe SR Miestna pobočka Trenčín zúčastnila súťaže vo varení gulášu „Kubranský kotlík“, ktorá sa konala v priestoroch Kultúrneho centra Trenčín Kubra. Súťažilo asi 20 družstiev. Naše družstvo bolo 25 našich členov. Počasie bolo krásne, slniečko svietilo. Niektorí zdatnejší si spravili malú prechádzku ku Kubranskej kyselke. Dvaja kuchári a pomocníci zostali variť. Nálada bola dobrá, hrala hudba a spievali sa ľudové piesne. Po dlhšom čase zavítala medzi nás naša členka Gitka Dobiášová, ktorá sa pre zdravotné problémy akcií nemohla zúčastňovať. Porozprávali sme sa, pobavili a pospievali. Začať jesť sa mohlo až po odobraní vzoriek. Všetkým chutilo. Našim kuchárom sme poďakovali. +FOTO 

Hlavnú cenu sme nezískali, dostali sme však Pamätný list za účasť v súťaži varenia gulášu Kubranský kotlík. O krásny záver sa postarali naši hokejisti, keď vyhrali nad Čechmi, čo pre nás znamenalo istú medailu.

—————
Téma: MP Trenčín

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Prvé mesiace roka sú aj obdobím príprav a konania výročných členských schôdzí (VČS) v miestnych pobočkách a kluboch LPRe SR.
Krištáľové krídlo ocení významné osoby aj v roku 2024. Medzi nominovanými za Filantropiu je aj naša predsedníčka LPRe SR Jana Dobšovičová Černáková a prezidentka AOPP Mária Lévyová. Do tretice je nominovaná Alexandra Hovancová.
Milí pacienti a pacientky s reumatoidnou artritídou,