> Výročná členská schôdza
Výročná členská schôdza

VČS v LPRe – MP Bardejov

Výročná členská schôdza v Bardejove, ktorá sa konala dňa 27.3.2014 bola prínosom pre členov Ligy proti reumatizmu v Bardejove. Prvýkrát sme privítali aj vzácnych hostí: z Predsedníctva LPRe SR p. Bc. Zuzanu Bendíkovú,  za Mesto Bardejov p. Tatianu Fedákovú PhDr. V prvej časti schôdze si členovia vypočuli pozdravný list od predsedníčky LPRe SR, potom osobný príhovor tajomníčky LPRe SR p. Bc. Zuzany Bendíkovej a hodnotiace správy za rok 2013.

V druhej časti si mali možnosť pozrieť podrobnú prezentáciu činnosti v MP Bardejov za rok 2013 s foto-galériou. Priblížili sme im čo bude poskytovať Centrum sociálno-psychologickej  podpory ľuďom s reumatickými chorobami, ktoré sa uvedie do prevádzky v Nurch-u v Piešťanoch v apríli 2014. My – členovia z MP Bardejov sme CS-PP podporili sumou 45 € (1€ za každého člena).  Členovia sa oboznámili s novými banermi LPRe SR a Klubu Kĺbik. Pozreli si niekoľko  videí – Beh reumatikov a reumatológov v Bratislave v roku 2012 pri príležitosti SDR  a tiež flashmob v OC Eurovea v Bratislave. “Naši“ sa už pohrávajú s myšlienkou, že takú veľkolepú akciu raz uskutočníme aj my v našom  meste. Taktiež ich zaujal kratučký videoklip na podporu CS-PP prostredníctvom DMS. Prezentáciou o Rekondičnom pobyte vo Vysokých Tatrách na Štrbskom Plese sa niektorí vrátili  k príjemným spomienkam a odporučili aj ostatným členom, aby sa zúčastnili RP v roku 2014. V diskusii vystúpila za Mesto Bardejov  p. Tatiana Fedáková PhDr., ktorá kladne ohodnotila činnosť miestnej pobočky a ponúkla ďalšie možnosti spolupráce s Mestom Bardejov.

V tretej časti VČS sme sa dozvedeli niečo o prípravkoch z firmy „Dr. Nona“, ktoré sa vyrábajú na báze Mŕtveho mora.

Neformálna časť schôdze prebiehala v príjemnej atmosfére, účastníci si pochutnali na obložených chlebíčkoch, ktoré nám sponzorovalo Mesto Bardejov a sladkých koláčikoch a kávičke od sponzora, ktorý nechcel byť menovaný. Už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné stretnutie, ktorým bude turistická vychádzka do Bardejovských Kúpeľov a tiež turistika na blízky Zborovský hrad.

Daja Kostíková, predsedníčka LPRe – MP Bardejov

Ďalšie články

V utorok 20. apríla 2021 o 17.00 hod. Vás pozývame do Univerzity Reumy na vzdelávací webinár s názvom: "Čo je koučing pre zdravie a ako vám môže pomôcť"
Pri odporúčaní užívania liekov je potrebné rešpektovať aktuálne odborné poznatky
JIA (Juvenile Idiopathic Arthritis) znamená detská idiopatická artritída.