> Začiatok leta v Banskej Bystrici
Začiatok leta v Banskej Bystrici

Vynútená karanténa aj u nás načas utlmila všetky plánované aktivity. Ale LPRe – MP v Banskej Bystrici sa postupne z korona spánku prebúdza. Nepotrebujeme princa, ktorý by nás svojím bozkom oslobodil, pretože máme svoj optimizmus, o ktorý nás žiadny vírus pripraviť nemôže.

Tešíme sa, že môžeme privítať reumatické leto aktívne a s radosťou. V prvom rade radi konštatujeme, že chôdza nordic walking a jóga pre reumatikov v Bystrici pravidelne nachádzajú svojich skalných nadšencov. Tí sa stretávajú jedenkrát do týždňa, aby pohybom utužovali svoje zdravie. Naše cvičiace dievčatá sa ale netešia len na športové vyžitie, bonusom je aj možnosť stretnutia na kávičke.

Sme veľmi radi, že sa v našej pobočke začala aj tradícia krátkych, rôzne zameraných stretnutí pri čaji. Naposledy to bolo cestovateľské okienko s kolegynkou Milicou Lacovou, ktorá nám priblížila svoje dovolenkové zážitky z Južnej Ameriky.

Nedeľný výlet do Slovenskej Ľupče zasa spojil pohyb s palicami Nordic Walking s kultúrnym zážitkom návštevy zámku a divadelného predstavenia miestnych ochotníkov. Výborná nálada je tou najlepšou reklamou na naše ďalšie letné podujatia.

Dúfame, že sa nám v nasledujúcom období, hoci je čas dovoleniek a horúčav, podarí realizovať aspoň časť z toho, čo sme si vytýčili v pláne na rok 2020. Veď leto sa ešte len začína!

 

Ďalšie články

V utorok 20. apríla 2021 o 17.00 hod. Vás pozývame do Univerzity Reumy na vzdelávací webinár s názvom: "Čo je koučing pre zdravie a ako vám môže pomôcť"
Pri odporúčaní užívania liekov je potrebné rešpektovať aktuálne odborné poznatky
JIA (Juvenile Idiopathic Arthritis) znamená detská idiopatická artritída.