> Začiatok leta v Banskej Bystrici
Začiatok leta v Banskej Bystrici

Vynútená karanténa aj u nás načas utlmila všetky plánované aktivity. Ale LPRe – MP v Banskej Bystrici sa postupne z korona-spánku prebúdza. Nepotrebujeme princa, ktorý by nás svojím bozkom oslobodil, pretože máme svoj optimizmus, o ktorý nás žiadny vírus pripraviť nemôže.

Tešíme sa, že môžeme privítať reumatické leto aktívne a s radosťou. V prvom rade radi konštatujeme, že chôdza nordic walking a jóga pre reumatikov v Bystrici pravidelne nachádzajú svojich skalných nadšencov. Tí sa stretávajú jedenkrát do týždňa, aby pohybom utužovali svoje zdravie. Naše cvičiace dievčatá sa ale netešia len na športové vyžitie, bonusom je aj možnosť stretnutia pri kávičke.

Sme veľmi radi, že sa v našej pobočke začala aj tradícia krátkych, rôzne zameraných stretnutí pri čaji. Naposledy to bolo cestovateľské okienko s kolegynkou Milicou Lacovou, ktorá nám priblížila svoje dovolenkové zážitky z Južnej Ameriky.

Nedeľný výlet do Slovenskej Ľupče zasa spojil pohyb s palicami Nordic Walking s kultúrnym zážitkom návštevy zámku a divadelného predstavenia miestnych ochotníkov. Výborná nálada je tou najlepšou reklamou na naše ďalšie letné podujatia.

Dúfame, že sa nám v nasledujúcom období, hoci je čas dovoleniek a horúčav, podarí realizovať aspoň časť z toho, čo sme si vytýčili v pláne na rok 2020. Veď leto sa ešte len začína!

—————
Téma: MP Banská Bystrica

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Manifest EULAR 2024 - 2029 vyzýva na koordinovanú európsku reakciu na ochranu občanov z krajín Európy, systémov zdravotnej a sociálnej starostlivosti, ako aj hospodárstva pred vplyvom reumatických a muskuloskeletálnych ochorení (RMO). Manifest predstavia na kongrese EULAR 2024 vo Viedni...
Pani Ivanke, krásnej mladej žene, trvalo sedem rokov, kým sa vyrovnala so skutočnosťou, že ochorela na reumatoidnú artritídu a prestala sa ľutovať. Ako to máte Vy?
Prvé mesiace roka sú aj obdobím príprav a konania výročných členských schôdzí (VČS) v miestnych pobočkách a kluboch LPRe SR.