> Zástupcov MP Bardejov prijal primátor mesta
Zástupcov MP Bardejov prijal primátor mesta

Zástupcov MP Bardejov prijal primátor mesta

6.8.2014   

      Stretnutia členov miestnej pobočky Bardejov – pacientov s reumatickým ochorením,  sú vždy prínosom pre všetkých zúčastnených. Na turistických vychádzkach, pravidelných schôdzach, alebo pri kávičke diskutujeme o radostiach aj starostiach.

     Prvý augustový týždeň sa uskutočnilo stretnutie s primátorom mesta Bardejov MUDr. Borisom Hanuščakom  na Mestskom úrade v Bardejove. V úzkom kruhu jedenástich členov Ligy proti reumatizmu sme hlave mesta predstavili naše občianske združenie.

Chceli sme mu objasniť ako Liga funguje, aké aktivity vykonávame a čo máme naplánované v blízkej budúcnosti. Načali sme tému o našich začiatkoch pri rozbiehaní činnosti miestnej pobočky v Bardejove od 1.1.2013. Aké neľahké bolo budovať si členskú základňu. S radosťou a nadšením sme primátorovi rozprávali o našom prvom vydarenom spoločnom rekondičnom pobyte na Štrbskom Plese. Uskutočnili sme ho prvý októbrový týždeň v roku 2013, v hoteli Solisko. Po dohode a so súhlasom vedenia hotela sme vyzdobili vestibul propagačnými materiálmi, letáčikmi a prospektami mesta Bardejov, kde si ho počas týždňa pozrelo pomerne veľa turistov. Taktiež sme na rekondičnom pobyte vo Vysokých Tatrách pri príležitosti Svetového dňa reumatizmu zrealizovali Beh reumatikov a reumatológov. Na základe ohlasov okoloidúcich sme Bardejov – perlu Šariša zaručene reprezentovali v pozitívnom svetle.

   Pre neziskové organizácie, ako je aj napr. Liga proti reumatizmu, sú dôležité aj finančné prostriedky. Nemáme veľa možností a zdrojov, odkiaľ by sme ich mohli čerpať. S pánom primátorom sme preto rozobrali alternatívy a formu dotácií pre miestnu pobočku. Okrem peňažnej dotácie, ktorú nám Mesto Bardejov poskytuje, nám ponúkol aj iné možnosti spolupráce a predovšetkým pomocnú ruku na bezproblémový a plynulý chod občianskeho združenia, ako aj pri organizovaní našich aktivít. Najbližšie nám poskytnú v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom, kultúrno-spoločenský program pri príležitosti Svetového dňa reumatizmu 8. októbra 2014. Toto podujatie sa uskutoční v Promenádnom parku v Bardejove. Všetkých vás pozývame.

   Je toho ešte veľa, s čím by sme sa chceli vedeniu mesta Bardejov pochváliť a naopak, s čím by nám vedenie mesta mohlo pomôcť. Tešíme na ďalšiu spoluprácu s Mestom Bardejov a prajeme mu všetko najlepšie.

     V závere nás pán primátor MUDr. Boris Hanuščák obdaroval kvetmi. Bodkou za naším stretnutím bola spoločná fotografia uložená do Kroniky mesta.

    Našim priaznivcom a sympatizantom dávame do pozornosti možnosť finančnej pomoci prostredníctvom darovacej SMS u všetkých troch mobilných operátorov v tvare DMS REUMA na číslo 877. Hodnota jednej DMS sú 2€. Výťažok tejto zbierky bude využitý pri vybudovaní Centra sociálno-psychologickej podpory, ktoré už čoskoro bude pomáhať pacientom z celého Slovenska trpiacim na reumatické ochorenie v Národnom ústave reumatických chorôb v Piešťanoch.

 

Darina Kostíková,  predsedníčka Ligy proti reumatizmu – Miestna pobočka Bardejov

 

Ďalšie články

V utorok 20. apríla 2021 o 17.00 hod. Vás pozývame do Univerzity Reumy na vzdelávací webinár s názvom: "Čo je koučing pre zdravie a ako vám môže pomôcť"
Pri odporúčaní užívania liekov je potrebné rešpektovať aktuálne odborné poznatky
JIA (Juvenile Idiopathic Arthritis) znamená detská idiopatická artritída.