> Zúčastnili sme sa na konferencii AOPP
Zúčastnili sme sa na konferencii AOPP

Asociácia na ochranu práv pacientov SR zorganizovala v poradí už siedmu Celoslovenskú pacientsku konferenciu, ktorá sa uskutočnila v Bratislave 24. – 25. novembra 2023. Konferencia sa konala pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej a pod odbornou záštitou rektora Slovenskej zdravotníckej univerzity v Bratislave prof. MUDr. Petra Šimka, CSc.

Konferencia mala názov: Priority MZ SR a organizácii v zdravotníctve v novom volebnom období orientované na pacientov. V tejto téme boli prezentované vystúpenia odborníkov aj pacientov.

V rámci jednotlivých diskusných panelov sa za jeden stôl posadili kľúčoví aktéri slovenského zdravotníctva a diskutovali o svojich prioritách, problémoch a návrhoch riešení, ktoré by priniesli pacientom dostupnejšiu a kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť a liečbu. Piatkový večer už tradične patril oceňovaniu lekárov a sestier.

Záznam zo Siedmej celoslovenskej pacientskej konferencie: https://aopp.sk/clanky/default/zaznam-zo-siedmej-celoslovenskej-pacientskej-konferencie

Ligu proti reumatizmu SR reprezentovala početné skupina zástupcov z miestnych pobočiek a klubov pod vedením predsedníčky LPRe SR Jany Dobšovičovej Černákovej, ďalej za LPRe SR zúčastnili zástupcovia z Bardejova, Banskej Bystrice, Levíc, Lučenca, Bratislavy a KK.


Vrcholom pacientskej konferencie bol slávnostný večer s oceňovaním lekárov a sestier.


Liga proti reumatizmu na Slovensku mala v ankete svoje želiezka v ohni. Ocenenie „Môj lekár“ získali: Doc. MUDr. Helena Tauchmannová, PhD. a MUDr. Lenka Tarabčáková, PhD. Ocenenie „In memoriam“ bolo udelené pani doktorke MUDr. Elene Koškovej, PhD.


LPRe SR

—————
Téma: Zaujímavosti

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Prvé mesiace roka sú aj obdobím príprav a konania výročných členských schôdzí (VČS) v miestnych pobočkách a kluboch LPRe SR.
Krištáľové krídlo ocení významné osoby aj v roku 2024. Medzi nominovanými za Filantropiu je aj naša predsedníčka LPRe SR Jana Dobšovičová Černáková a prezidentka AOPP Mária Lévyová. Do tretice je nominovaná Alexandra Hovancová.
Milí pacienti a pacientky s reumatoidnou artritídou,