> 2 % pre Ligu proti reumatizmu SR
2 % pre Ligu proti reumatizmu SR

LPRe SR sa vo svojej prospešnej činnosti orientuje na ľudí s reumatickými ochoreniami (RO), zvlášť na svojich členov, pozorovateľov a sympatizantov.

Vzdelávame vás o RO, združujeme aj cez miestne pobočky a kluby, organizujeme rôzne podujatia a pomáhame vám, aby bol pre vás život s reumou aspoň o niečo ľahší. Sprevádzame Vás v najťažšom období, hlavne po diagnostikovaní RO. Radíme si navzájom, informujeme o novinkách v liečbe RO, právach a povinnostiach pacientov, spájame veľmi silnú komunitu ľudí všetkých vekových kategórií.

S nami viete, že s reumou nie ste sami.

Organizujeme rôzne podujatia zamerané na aktivizáciu reumatikov i nereumatikov. Spomeňme napríklad náš už viac ako púť ročný projekt chôdze s paličkami nordic wolking (NW) s názvom Pohnime sa s reumou! Na to, aby sme mali adekvátnu spätnú väzbu sme v roku 2022 zorganizovali reprezentatívny prieskum o zdravotných benefitoch NW. https://www.mojareuma.sk/vysledky-prieskumu-o-zdravotnych-benefitoch-nordic-walkingu-pohnime-sa-s-reumou/

Na našom webe sú tiež dostupné cvičebné zostavy pre reumatikov s RA a deti s JIA, špeciálne pre Bechterevikov, a tiež základy jogovej terapie pre reumatikov. https://www.mojareuma.sk/category/cvicebne-zostavy/

Zo vzdelávacích projektov je aktuálne najúspešnejší projekt Univerzita Reumy. https://www.mojareuma.sk/category/aktivity/univerzita-reumy/ Práve pracujeme na pokračovaní a príprave nových tém. Jej cieľom je edukovať a informovať pacientov s reumatickými chorobami o ich právach a možnostiach liečby. Poslaním projektu je dosiahnuť lepšiu informovanosť v zdravotnej a sociálnej gramotnosti u pacientov. V čase pandémie koronavírusu sme si zvykli na online vysielania. Je to dobrý spôsob, ako udržiavať kontakt s jednotlivcami a celou komunitou reumatikov, ale už opäť budeme mať aj reálne edukačné stretnutia v pobočkách a kluboch LPRe SR.

Veľmi obľúbené sú tiež rekondičné pobyty. Ľudia sa pomocou absolvovaných rekondícií vracajú späť do aktívneho života.

Podporte činnosť LPRe SR:

Liga proti reumatizmu na Slovensku

Právna forma: Občianske združenie

IČO: 31822142

Sídlo: Nábrežie Ivana Krasku 4, 921 01 Piešťany

Bankové spojenie: SK4902000000000062336212

Adresa webovej stránky: https://www.mojareuma.sk

—————
Téma: 2%

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Pozývame vás na Prednáškové popoludnie LPRe SR 1/2024, ktoré sa uskutoční v Piešťanoch v hoteli Magnólia v piatok 17. mája od 14.00 hod.
Pozývame vás v piatok 17. mája 2024 od 14.00 hod. do hotela Magnólia v Piešťanoch, kde sme pre vás pripravili prednáškové popoludnie so seminárom Univerzity Reumy 2024 pod názvom Psoriatická choroba – dve tváre jedného ochorenia. 
A opäť sme tu s ponukou a možnosťou hlasovať za nominované mediálne príspevky KROK 2023, ktoré informovali o živote s reumatickým ochorením a možnostiach ich liečby.