> 2 % pre Ligu proti reumatizmu SR
2 % pre Ligu proti reumatizmu SR

LPRe SR sa vo svojej prospešnej činnosti orientuje na svojich členov, so zameraním na ich vzdelávanie, združovanie, organizovanie, pomáhanie, radenie, informovanie, spájanie a angažovanie, aby vedeli, že so zdravotným problémom nie sú sami.

Organizuje rôzne kultúrne a spoločenské akcie, či športové podujatia zamerané na pohyb reumatikov i nereumatikov. Spomeňme napríklad náš aktuálny projekt chôdze s paličkami nordic wolking s názvom Pohnime sa s reumou! Na našom webe sú tiež dostupné cvičebné zostavy pre reumatikov s RA a deti s JIA, špeciálne pre Bechterevikov, a tiež základy jogovej terapie.

Zo vzdelávacích projektov je aktuálne najúspešnejší projekt Univerzita Reumy, ktorého úlohou je informovať pacientov s reumatickými chorobami o ich právach a možnostiach liečby. Poslaním projektu je dosiahnuť lepšiu informovanosť v zdravotnej a sociálnej gramotnosti u pacientov. V čase pandémie koronavírusu sú tieto online vysielania aj spôsobom, ako udržiavať kontakt s jednotlivcami a celou komunitou reumatikov.

Veľmi obľúbené sú tiež rekondičné pobyty. Ľudia, ktorí sú pre svoj zdravotný stav odsúdení na sociálnu izoláciu, sa pomocou absolvovaných rekondícií vracajú späť do aktívneho života.

Podporte činnosť LPRe SR:

Liga proti reumatizmu na Slovensku

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 31822142
Sídlo: Nábrežie Ivana Krasku 4, 921 01 Piešťany
Bankové spojenie: SK4902000000000062336212
Adresa webovej stránky: https://www.mojareuma.sk

—————
Téma: 2%

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
V novembri sme sa ako členovia výboru aj ako členovia Klubu Psoriatickej Artritídy LPRe stretli na online členskej schôdzi. Prebrali sme plány na najbližšie mesiace a porozprávali sa. V priebehu diskusie sa predostrelo veľa nápadov a povzbudivých plánov spolupráce a podpory aby sme...
Ešte v roku 2022 sme absolvovali Univerzitu Reumy a poslednú prednášku našej zlatej pani Dr. Belákovej. Ukázali sme si, ako ľahko a hlavne efektívne precvičiť a vymasírovať si kĺby na rukách a tak ich prekrviť. Minulý rok sme zakončili Silvestrovským Nordic Walkingom, aj napriek...
Zimné mesiace sú väčšinou umiernenejšie v aktivitách. Výbor košickej pobočky na čele so Zuzkou Bendíkovou ale nezaháľal a pripravil pre členov zaujímavý program.