> List REUMAWALKERom/kám
List REUMAWALKERom/kám

Milí naši REUMAwalkeri,

srdečne vás pozdravujeme z Ligy proti reumatizmu a prajeme zdravý a úspešný rok 2023.

Dovoľte nám podať krátku informáciu o našich plánoch a postupoch, čo sa týka nordic walkingu a projektu „Pohnime sa s reumou!“. Ako už iste viete, naša méta, 50 mil. nachodených Nordic Walking (NW) krokov bola koncom roka 2022 úspešne dosiahnutá. A nielen to, zrealizovali sme reprezentatívny prieskum o benefitoch NW. Zvlášť nás teší, že v uplynulom období (5 rokov) sa vytvorili v pobočkách LPRe SR celé tímy walkerov – chodiacich členov, ktorí na pravidelnej báze používali nordic walking palice. Tie sa už stali neodmysliteľnou súčasťou našich životov. A ako potvrdil spomínaný prieskum, tento spôsob pohybu máte radi a pociťujete pozitívny vplyv chodenia na vašom zdraví aj nálade.

Ďakujeme preto všetkým, ktorí sa do projektu zapojili a podporili ho priamo svojou účasťou. Teraz nastal čas posunúť sa v tomto smere ďalej. Aj v budúcom období budeme podporovať a rozvíjať chodenie s NW palicami, ale prinášame drobné úpravy a vylepšenia. Chceme motivovať vaše individuálne aj skupinové NW chodenie. Pokračuje spolupráca so Slovenskou asociáciou nordic walkingu.

Najdôležitejšia zmena spočíva v tom, že od januára 2023 sa už nebudú rátať a nahlasovať NW kroky za jednotlivé pobočky/členov tak, ako to bolo v minulosti.

Reagujeme tak na vaše podnety, že je to pre vás obťažujúce. No Vy si svoje NW kroky pre vlastnú potrebu môžete zapisovať a viesť vlastnú štatistku.

Pre motivovaných REUMAwalkerov ponúkame možnosť zapojiť sa do súťaže, ktorú organizuje Slovenská asociácia nordic walkingu, ktorá v rámci nej vytvorila špeciálnu kategóriu REUMAWALKER/KA a vyhodnocuje aj najlepších walkerov – reumatikov.

Už minulý rok sa niektorí z vás zapojili, posielali kroky (resp. km). Tie sa spočítali a vyhodnotili na konci kalendárneho roku 2022. Najlepší boli zverejnení na nasledujúcej webstránke: https://snwa.sk/ultra-walkerka/walker-walkerka/priebezne-vysledky-2022/

My aj touto cestou gratulujeme členkám LPRe SR: Milade Janigovej, Zuzane Piontekovej a Ingrid Majeríkovej ku skvelým výsledkom!!!

AKO SA ZAPOJIŤ DO SÚŤAŽE REUMAWALKER/KA?

1/ Do súťaže sa prihlásite veľmi jednoducho. Na mailovú adresu banskabystrica@mojareuma.sk pošlete jednoduchú správu: Prihlasujem sa do súťaže Reumawalker/ka 2023 _____ (meno a priezvisko). Prihlasovať do súťaže sa môžete kedykoľvek počas roka, najlepšie však už od januára, aby sa Vám mohli započítať NW kroky /(km) už za tento mesiac.

2/ Po prihlásení sa do súťaže stačí pravidelne zapisovať svoje NW kroky (km) do nasledujúceho formulára: https://walk.mojareuma.sk/

3/ Náš sčítací komisár vždy na konci mesiaca vyhodnotí nachodené NW kroky a odošle Slovenskej asociácii NW ich sumár, aby mohla zverejniť priebežné poradie REUMAWALKER/KA v súťaži na svojej stránke. 

4/ Súčasťou formulára je aj uvedenie mena, pod ktorým sa budú zverejňovať Vaše výsledky (je to prezývka – meno, pod ktorým chcete byť zapísaný/á v tabuľke) a aj miesto na nahratie fotografie, ako dôkazu vášho walkovania.

5/ Na konci roku Liga proti reumatizmu na Slovensku a Slovenská asociácia NW vyhlásia poradie v kategórii Reumawalker/ka. Najlepší budú ocenení.

Nie je to zložité, NW kroky sa dajú zapísať rýchlo a kedykoľvek. Na stránke súťaže si viete každý mesiac overiť svoj celkový počet nachodených kilometrov.

Veríme, že Vás táto ponuka zaujala a mnohí aktívni REUMAWALKERI/KY sa do tejto súťaže zapoja a budú naďalej rozvíjať radosť zo zdravého pohybu.

V prípade otázok nás kontaktujete na vyššie uvedený mail.

Prajeme veľa zdravých kilometrov a radosti z pohybu.

S úctou LPRe SR a tím „Pohnime sa s reumou!“

—————
Téma: Pohnime sa s reumou

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Reumatologicko-rehabilitačné centrum, spol. s r.o. Hlohovec pod záštitou SLK  Vás pozývajú na KURZ – XVII. ročník OSTEOPORÓZA – KOMPLEX LIEČBY – KINEZIOTERAPIA A PROBLEMATIKA PANVOVÉHO DNA (komplex prednášok o osteoporóze, nácvik cvičenia svalstva...
Volám sa Lucia Hľadajová, mám 29 rokov a pochádzam z malebnej dedinky Michalová, ktorá leží v náručí Nízkych Tatier.
Liga proti reumatizmu na Slovensku mala 18. mája valné zhromaždenie, ktoré vyhodnotilo uplynulé tri roky a vo voľbách zvolilo nové predsedníctvo a revíznu komisiu.