> Miestna pobočka Čadca v roku 2022
Miestna pobočka Čadca v roku 2022

Po dlhej zime na Kysuciach a snahe prispôsobiť sa obmedzujúcim opatreniam, sme situáciu spoločnými silami zvládli veľmi dobre. Mali sme čas venovať sa pobytu v prírode, chôdze s NW paličkami. Naši členovia sa zapájali do turistických trás či už jednotlivo alebo v malých skupinkách a plnili kroky do projektu „Pohnime sa s reumou“. Príroda u nás je veľmi pekná a očarí človeka v každom ročnom období.

Dobrovoľný hasičský zbor v Krásne nad Kysucou vyhlásil zbierku pre Ukrajinu. Zapojili sme sa nákupom potravín a hygienických potrieb pre deti. Zorganizovali sme pre našich členov v mesiaci marec ôsmy rekondičný pobyt v hoteli Balnea Splendid Piešťany. Spoločná akcia v obľúbenej destinácii, termálna voda, plávanie, bahno, cvičenia majú pozitívny vplyv na naše zdravie a dobrú náladu. Pre zlepšenie pohyblivosti našich členov máme v Afrodite Rajecké Teplice na preukaz člena LPRe – MP Čadca za 9,50 eur na hodinu plavecký, aj oddychový bazén. Stretli sme sa dňa 6.04.2022 na výročnej členskej schôdzi,  zhodnotili sme si činnosť za uplynulé obdobie a oboznámili sme sa s naplánovanými aktivitami. Naše stretnutie spestril svojou hodnotnou prednáškou na tému „Novinky v liečbe reumatických ochorení 2021 – 2022“, čestný predseda pobočky a náš reumatológ MUDr. Viliam Maňka, PHD. Patrí mu za to veľká vďaka od všetkých našich členov. Máme dobrú spoluprácu s mestom Krásno nad Kysucou a mestom Čadca, podporujú nás finančne v našej činnosti a zúčastňujú sa na našich stretnutiach, veľmi si to vážime. V mesiaci apríl máme v pláne brigádu zameranú na očistu našich miest.

Ďakujeme všetkým, veľa zdravia a spokojnosti v nadchádzajúcom období prajeme.

Anna Kormancová

predsedníčka LPRe – MP Čadca, cadca@mojareuma.sk

—————
Téma: MP Čadca

Ďalšie články

Aké sú benefity Nordic Walkingu? Liga proti reumatizmu realizuje prieskum.  
Nastavenie liečby pri ankylozujúcej spondylitíde nie je vec náhodnej voľby. Každá liečba prináša okrem benefitov aj istú dávku rizika. Podľa štandardných terapeutických postupov musí klasická liečba farmakologikami predchádzať biologickej liečbe, ktorá sa aplikuje vtedy, keď...
Šport je Jonášov život a choroba ho nezlomila