> Newsletter Život s reumou 2/2021
Newsletter Život s reumou 2/2021

Online trojmesačník Ligy proti reumatizmu na Slovensku 

Nová webstránka Ligy proti reumatizmu na Slovensku

Začiatkom marca sme spustili novú podobu webového portálu www.mojareuma.sk. Na stránke, tak ako aj doteraz, nájdete dôležité informácie pre pacientov s reumatickými chorobami, pozvánky aj archív na vzdelávacie webináre a live streamy, nové aj archivované obohacujúce články, príbehy a upozornenia. Pripravili sme pre Vás novinky z prostredia pacientskej organizácie Liga proti reumatizmu na Slovensku a mnoho ďalšieho. Sledujte nás!

Univerzita reumy

Univerzita Reumy je nová aktivita LPRe SR s cieľom vytvoriť kompletný vzdelávací program zastrešujúci pacientov s reumatickými chorobami, odbornú verejnosť a členov predsedníctva, lídrov MP/K a dobrovoľníkov LPRe SR. Primárnym cieľom podujatia je informovať pacientov s reumatickými chorobami o svojich právach a možnostiach liečby. Poslaním projektu je dosiahnuť lepšiu informovanosť v zdravotnej a sociálnej gramotnosti u pacientov. Všetky doterajšie webináre nájdete kliknutím na odkaz v nadpise.

Edukačné videá

Už niekoľko rokov prinášame pacientom s reumatickými ochoreniami populárne prednášky s odborníkmi reumatológmi pod názvom „Besedy bez bieleho plášťa.“ Témy sú naozaj rôznorodé a tešia sa veľkému záujmu. Práve z tohto dôvodu sme ich presunuli aj do online podoby počas pretrvávajúcej pandémie. Kliknutím na odkaz v nadpise máte zaujímavé témy na dosah ruky. 

Prednáška MUDr. Mičekovej k očkovaniu

Vakcinácia a očkovanie proti ochoreniu COVID-19 sú témy, ktoré rezonujú v celej spoločnosti. My reumatici sa tiež chcem vedieť dobre rozhodnúť či očkovať, kedy a čím, preto sme pre vás pripravili prezentáciu na tému „Aktuálny pohľad na očkovanie pacientov so zápalovými reumatickými ochoreniami“ , kde nám pani MUDr. Dagmar Mičeková ozrejmí mnoho informácií, ktoré nenájdeme nikde inde a takto prehľadne z overeného zdroja.

MP Púchov – Aktivity v pandémii

Členovia MP Púchov sa vždy radi hýbali. Organizovali pravidelné cvičenia v telocvični, plávali alebo chodili s nordic walking paličkami. Koronakríza im neumožňuje sa stretávať, ale túžba po pohybe je silnejšia. Individuálne naďalej chodia s NW paličkami a cvičiteľka im posiela videá cez FB stránku. O dobrých vzťahoch s mestským zastupiteľstvom svedčí aj dar v podobe respirátorov a možnosť vytvoriť rozkvitnú lúku pred budovou divadla. Viac sa o ich aktivitách dočítate v článku kliknutím na odkaz v nadpise. 

O lupuse inak

Klub Motýlik pripravil pre svojich členov, pacientov so systémovým lupusom a inými systémovými ochoreniami spojiva, nový projekt. Kvôli pandémii sa tiež preniesli do „online sveta“ a pravidelne prinášajú webináre na zaujímavé témy. Pacienti sa už dozvedeli ako predchádzať infekciám a ako sa vyrovnať s diagnózou chronického ochorenia. O chvíľu ich čaká online program k Svetovému dňu lupusu a neskôr v roku sa ešte budú venovať témam stravovania a pohybu pri autoimunitných ochoreniach.

NL Život s reumou 2/2021 vyšiel s podporou partnera: UCB s.r.o. Ďakujeme.

—————
Téma: Newsletter Život s reumou I Newsletter Život s reumou 2021

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Na letnom pobyte Klubu Kĺbik bolo veselo   
Pozývame vás na živé vysielanie Univerzity Reumy na tému „Najnovšie poznatky o vplyve stravy na reumatické ochorenia" s  gastroenterológom Doc. MUDr. Ladislavom Kuželom, PhD.
Liga proti reumatizmu SR spolupracuje na kampani Zdravie rodiny, ktorá bola v tlačovej forme distribuovaná dňa 18.9.2023 online na webe: https://www.info-zdravie.sk/campaign/zdravie-rodiny/