> Pozvánka Univerzita Reumy #17
Pozvánka Univerzita Reumy #17

Vo štvrtok 21. októbra 2021 o 17.00 hod. Vás pozývame do Univerzity Reumy #17.  

Pozývame vás na ďalšie online vysielanie vzdelávacieho webinára ako besedy bez bieleho plášťa.

Program:

  1. Doc. MUDr. Tomáš Dallos, PhD. s témou Juvenilná idiopatická artritída a prechod do dospelosti, lebo dozrel čas začať riešiť ako prechádzajú pacienti zo starostlivosti detských reumatológov do starostlivosti reumatológov pre dospelých. Mladí pacienti by mali byť o téme informovaní, aby aj tejto otázke začali venovať pozornosť a vedeli, čo ich v dospelosti čaká a čo majú žiadať.
  • MUDr. Emília Miklošková  s témou Reuma a srdcovocievne ochorenia, pretože najčastejšou príčinou predčasného úmrtia pri reumatoidnej artritíde sú srdcovo-cievne ochorenia.

Ak máte otázky, napíšte nám ich na liga@mojareuma.sk apočas vysielania cez komentáre na FB Moja reuma.  

Pripojte sa k nám na Fb Moja reuma alebo priamo na www.mojareuma.sk , kde neskôr nájdete aj záznam zo živého vysielania. 

Nezabudnite si krátkym dotazníkovým testom overiť svoje vedomosti k pripravenej téme pred aj po absolvovaní webinára. Sami si takto môžete bezprostredne zistiť, čo ste si z odprezentovanej témy zapamätali.

Link na test: https://forms.gle/4BMh8jYxbiHjdXUM6

LPRe SR

—————
« Univerzita Reumy #18 / Univerzita Reumy #16 »

Téma: Univerzita Reumy

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Pracovné stretnutie zástupcov AOPP s členmi Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo
Pozývame vás na webinár Compliance pacienta a vplyv na pacientmi reportované výsledky, ktorý pripravujeme na piatok 26. apríla o 17.00 hod. Bude to online vysielanie prvej Univerzity Reumy v roku 2024.
Na pozvanie poslancov Európskeho parlamentu Lucie Ďuriš Nicholsonovej a Jozefa Mihála sa aj zástupkyne LPRe SR zúčastnili v Bratislave a v Košiciach na konferencii s názvom Rovnaké postavenie ľudí so zdravotným postihnutím v krajinách Európskej únie – európske preukazy. Už...