> Univerzita Reumy #14/22
Univerzita Reumy #14/22

V piatok 11. novembra 2022 o 16.00 hod. VÁS srdečne pozývame do Univerzity Reumy #14/22 na vzdelávací webinár z cyklu Beseda bez bieleho plášťa s názvom Systémové choroby spojiva.

Naše pozvanie prijal reumatológ pán MUDr. Daniel Čierny, PhD. Ak máte otázky, napíšte nám ich na liga@mojareuma.sk a počas vysielania cez komentáre na FB Moja reuma.

Pripojte sa k nám na Fb Moja reuma alebo priamo na www.mojareuma.sk

Nezabudnite si krátkym dotazníkovým testom overiť Vaše vedomosti k pripravenej téme pred aj po absolvovaní webinára. Sami si takto môžete bezprostredne zistiť, čo ste si z odprezentovanej témy zapamätali.

V decembri vyhodnotíme úspešných poslucháčov a pošleme im špeciálny certifikát o absolvovaní Univerzity Reumy 2022.

NEZABUDNITE, Vy si môžete urobiť svoj test aj spätne, aby ste získali čo najviac bodov.

V archíve sú všetky odvysielané prednášky Univerzity Reumy 2022.

Link na test UR #14/22 je tu:

https://www.univerzitareumy.sk/mod/quiz/view.php?id=59

—————
« Univerzita Reumy #15/22 / Univerzita Reumy #13/22 »

Téma: Univerzita Reumy

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Prieskum o zdravotných benefitoch nordic walkingu (NW) pre pacientov s reumatickými ochoreniami iniciovala a realizovala Liga proti reumatizmu na Slovenku (LPRe SR). O pomoc a spoluprácu sme oslovili agentúru 2muse.
26. novembra 2022 v Bratislave sa uskutočnil Šiesty ročník celoslovenskej pacientskej konferencie. Vrcholom bol slávnostný večer s oceňovaním zdravotníkov v kategóriách „Môj lekár“ a „Moja sestra“. Z rúk poslankyne NR SR Janky Žitňanskej a prezidentky Asociácie na ochranu...
Liga proti reumatizmu na Slovensku reflektuje aktuálnu situáciu v zdravotníctve SR. Nie sú nám ľahostajné žiadne problémy, s ktorými zdravotníctvo zápasí. Veľmi kritická situácia je však aj v reumatológii. Je veľký nedostatok reumatológov.