> Zahlasujte za svojho lekára a sestru
Zahlasujte za svojho lekára a sestru
Odborná porota Asociácie na ochranu práv pacientov vybrala 10 lekárov a 10 zdravotných sestier, ktorým už v novembri udelí ocenenie “Môj lekár” a “Moja sestra. O mimoriadnom ocenení verejnosti, ktoré získa lekár a sestra s najvyšším počtom hlasov, môžete rozhodnúť aj vy.
Liga proti reumatizmu na Slovensku navrhla v roku 2019 na ocenenie v kategórii
“Môj lekár” profesora MUDr. Jozefa Rovenského, DrSc, FRCP
Pán profesor pôsobil 27 rokov na poste riaditeľa Národného ústavu reumatických chorôb v Piešťanoch a od roku 1990 ako zakladajúci, neskôr ako čestný predseda Ligy proti reumatizmu na Slovensku. Celý svoj aktívny život venoval pacientom a počas svojej praxe zaviedol v liečbe reumatických ochorení mnoho nových terapeutických inovácií. Pánovi profesorovi patrí veľká vďaka a úcta pacientov za to, že stoja na nohách, zvládajú každodenné aktivity a majú silnú pacientsku organizáciu, ktorá ich vzdeláva a pomáha im zvládnuť ťažké chvíle. Na konte má bohatú publikačnú činnosť v domácich, aj zahraničných časopisoch, organizovanie a aktívnu účasť na mnohých odborných podujatiach. Je držiteľom viacerých významných ocenení – Radu Ľudovíta Štúra, ktorý prepožičiava prezident Slovenskej republiky, či zlatej medaily Slovenskej lekárskej spoločnosti, ktorú získal za svoju aktívnu prácu v oblasti medicíny.
 
Zdravotníkov na významné ocenenie, ktoré bude udeľované v rámci 3. celoslovenskej pacientskej konferencie organizovanej Asociáciou na ochranu práv pacientov, nominovali za ich prácu a obetavosť samotní pacienti (pacientske združenia). O tom, kto sa stane držiteľom mimoriadneho ocenenia verejnosti, môžete rozhodnúť aj vy.
Zapojte sa do hlasovania a vyberte si svojho lekára a sestru tu:

Dovoľujeme si vás oboznámiť s článkom, ktorý vydal denník SME na ich webovej stránke ku výnimočnému oceneniu lekárom a sestrám v kategórii “Môj lekár“, „Moja sestra“. Článok nevychádza v printovej podobe, majú ho zverejnený len na webe.

Link na článok: https://primar.sme.sk/c/22230544/pacienti-vybrali-vynimocnych-lekarov-a-sestry-rozhodnite-kto-ziska-ocenenie.html

 

 

Ďalšie články

V utorok 27. apríla 2021 o 17.00 hod. Vás pozývame do Univerzity Reumy na vzdelávací webinár, ktorý sme teraz pripravili ako lekciu nordic walkingu s Luciou Okoličányovou. Pripojte sa k nám na Fb Moja reuma alebo priamo tu na www.mojareuma.sk
V utorok 20. apríla 2021 o 17.00 hod. Vás pozývame do Univerzity Reumy na vzdelávací webinár s názvom: "Čo je koučing pre zdravie a ako vám môže pomôcť"
Pri odporúčaní užívania liekov je potrebné rešpektovať aktuálne odborné poznatky