> Prieskum o zdravotných benefitoch Nordic Walkingu pre reumatikov
Prieskum o zdravotných benefitoch Nordic Walkingu pre reumatikov

aktualizované 1. septembra 2022:

Milí priatelia,

ďakujeme VÁM, všetkým respondentom, ktorí ste sa zapojili do nášho prieskumu. Vďaka VÁM sme dosiahli viac ako predpokladaný počet respondentov. Momentálne pracujeme na spracovaní získaných údajov a dát. S výsledkami prieskumu VÁS oboznámime v informačnej kampani, ktorá bude pri Svetovom dni reumatizmu 2022.

Ďakujeme s úctou

LPRe SR

aktualizované 26.8.2022

Aké sú benefity Nordic Walkingu? Liga proti reumatizmu realizuje prieskum.  

aktualizované 18.08.2022

Termín zberu dotazníkov nášho prieskumu predlžujeme do konca augusta (do 31.08.2022). 

Chceme aj VÁM, ktorí ste mali doteraz dovolenku, umožniť, aby ste sa tiež mohli zapojiť a vyplniť svoje dotazníky. Aj vaša skúsenosť a názor sú pre nás dôležité. Ďakujeme! 

Ako špeciálnu prémiu Vám darujeme knihu Moderný nordic walking. Je to super pomocník na ceste za správnou chôdzou. Nájdete v nej rady, tipy a triky, ako na techniku. Kapitoly o vybavení, cvičeniach, zdravotných benefitoch, najčastejšie chyby a ich odstraňovanie a mnoho ďalšieho. Kniha je doplnená bohatým obrazovým materiálom. Autorkou je prezidentka SNWA, Lucia Okoličányová a ona jednému z vás knihu vlastnoručne podpíše.

Milí naši priatelia,     

veľmi si vážime, že ste sa podelili o Vaše názory a skúsenosti v prieskume o benefitoch nordic walking. 

Chceme vás aj týmto spôsobom podporiť na ceste za zdravím a zlepšením vašej kondície. Na to, aby sme nordic walking spopularizovali medzi pacientmi s RO, ale aj presadili NW u odbornej verejnosti, ako vhodný a odporúčaný spôsob pravidelnej pohybovej aktivity a rehabilitácie, potrebujeme relevantné a aktuálne dáta. A tu prichádzate na rad vy, naši členovia – walkeri a walkerky. Pomôžete nám pri ich získavaní vyplnením dotazníka na: https://survey.2muse.sk/mrIWeb/mrIWeb.dll?I.Project=O1982203 do 22. augusta.

Radi by sme Vašu účasť v prieskume aj ocenili. Ak máte záujem zúčastniť sa súťaže, ktorú organizujeme, vyplňte, prosím, Vašu e-mailovú adresu na konci prieskumu, aby sme Vás mohli zaradiť do žrebovania o nasledovné výhry:

1. Nordic walking paličky (1 pár)
2. Tričko s logom Svetového dňa reumatizmu
3. Séria kníh z produkcie LPRe SR
4. Kniha „Chronická onemocnění léčba změní“
5. Pero s logom LPRe SR

Veľmi si ceníme každý jeden názor a ďakujeme tým, ktorí už prieskum vyplnili, aj tým, ktorí ho ešte vyplnia. 

Vy, ktorí ste už prieskum vyplnili a chcete sa zapojiť do súťaže, pošlite nám krátku správu na liga@mojareuma.sk, kedy ste prieskum vyplnili a svoju emailovú adresu.

Zaradíme aj Vás do žrebovania o päť vyššie uvedených cien.

ĎAKUJEME!

aktualizované 5.8.2022

————

Liga proti reumatizmu (LPRe) na Slovensku realizuje prieskum medzi svojimi členmi a sympatizantmi o zdravotných benefitoch Nordic Walkingu pre pacientov s reumatickými ochoreniami (RO). Cieľom prieskumu je zmapovať 5 rokov projektu “Pohnime sa s reumou!” a zistiť, aké zdravotné benefity má Nordic Walking pre ľudí s RO. Projekt “Pohnime sa s reumou!” odporúča pravidelné pohybové aktivity formou Nordic Walkingu ako podpory prevencie a zdravia.

Získané výsledky prieskumu budú prezentované na podujatiach pri príležitosti Svetového dňa reumatizmu (12.10.) v októbri 2022 a poskytnuté odborníkom v reumatológii cez Slovenskú reumatologickú spoločnosť, aby sa Nordic Walking stal odporúčanou pohybovou aktivitou pre ľudí s RO a prípadne aj rehabilitačnou terapiou pre pacientov s RO.  

Od 23. júla do 22. augusta 2022 sa môžete zapojiť a vyplniť dotazník: https://survey.2muse.sk/mrIWeb/mrIWeb.dll?I.Project=O1982203

Využite, prosím, možnosť podeliť sa s nami o Vaše doterajšie skúsenosti s Nordic Walkingom. Liga proti reumatizmu na Slovensku je moderné a aktívne pacientske občianske združenie s celoslovenskou pôsobnosťou. 32 rokov pomáhame pacientom a sme rešpektovaným a široko uznávaným združením. Sprostredkúvame informácie o možnostiach liečby RO.

Hlavnou úlohou nášho pacientskeho občianskeho združenia je pomáhať ľuďom s RO. Informujeme o RO, sprostredkúvame overené informácie z oblasti výskumu a liečby RO, ale aj o riešení problémov, s ktorými sa pacienti s RO každodenne stretávajú. Máme celoslovenskú pôsobnosť, 20 organizačných jednotiek, z toho 15 miestnych pobočiek a päť špecializovaných klubov. Dvakrát do roka vydávame Informačný bulletin a v tomto roku pripravujeme 2 nové tlačené publikácie. Rozšírime tak zoznam našich publikácií na číslo 18.

Od roku 2017 projekt „Pohnime sa s reumou!“ podporuje pravidelný pohyb pacientov s RO. Za 5 rokov trvania projektu sme doteraz spoločne prešli vyše 430 miliónov NW krokov. Zrátavanie NW krokov máme elektronické, hlavne cez miestne pobočky a kluby (MP/K) priamo do centrály LPRe SR. Na mesačnej báze naši poverení sčítací komisári kontaktujú REUMAwalkerov/ky, aby zistili počty nových NW krokov.

LPRe SR v spolupráci so Slovenskou asociáciou Nordic Walking (SANW) realizujeme odborné lekcie, prednášky, webináre a súťaž REUMAWALKER/KA a v rámci Ligy súťaž pobočiek a klubov.  Aj týmto motivujeme a podporujeme zodpovednosť jednotlivca za vlastné zdravie a nepriamo podporujeme zlepšenie telesnej kondície jednotlivcov. Na to, aby sme nordic walking spopularizovali medzi pacientmi, ale aj presadili NW u odbornej verejnosti, ako vhodný a odporúčaný spôsob pravidelnej pohybovej aktivity a rehabilitácie pre pacientov s RO. Preto potrebujeme relevantné a aktuálne dáta. Už teraz vlastným pozorovaním a referenciami REUMAwalkerov/iek predpokladáme, že NW pozitívne vplýva aj na zlepšenie a udržanie si žiadúcej (lepšej) kvality života ľudí s RO.

LPRe SR pravidelne podporuje walkerov/ky zakúpením a dlhodobou výpožičkou NW paličiek. Výpožička preto, aby sa NW paličky v prípade ukončenia aktívnej účasti jednotlivcov mohli späť vrátiť do systému a mohli sme ich poskytnúť (vypožičať) ďalším záujemcom o NW.  

Pre správny štýl NW zabezpečujeme odborné lekcie NW certifikovanými lektormi SANW v pobočkách a kluboch LPRe SR, alebo najbližšie v rámci programu Svetového dňa reumatizmu 2022 v Piešťanoch. Dokonca pripravujeme vyškolenie vlastných inštruktorov a sprievodov NW z radov reumatikov pod garanciu prezidentky SANW Lucie Okoličányovej. Významným partnerom tohto nášho projektu a zvlášť prieskumu je Slovenská reumatologická spoločnosť (SReS), ktorá je zastúpená ich prezidentkou prof. MUDr. Želmírou Macejovou. Získané výsledky prieskumu budeme prezentovať odborníkom v reumatológii, aby sa aj na Slovensku podpora NW u reumatikov posunula a bola viac preferovaným a odporúčaným zdravým pohybom pre pacientov s reumatickými ochoreniami. Autorkou a iniciátorkou projektu „Pohnime sa s reumou!“ a prieskumu NW je Jana Dobšovičová Černáková, predsedníčka LPRe SR.   Viac o projekte “Pohnime sa s reumou!”: https://www.mojareuma.sk/category/pohnime-sa/

V decembri 2018 vyšiel v TASR článok pod názvom Slovenskí reumatici prešli vzdialenosť Zeme po rovníku: https://www.teraz.sk/kaleidoskop/slovenski-reumatici-presli-vzdialenos/367525-clanok.html

  V októbri 2017 bola odvysielaná reportáž na TA3: https://www.ta3.com/clanok/1114513/celoslovenska-kampan-proti-reumatizmu-mala-necakany-uspech.html

        Partneri prieskumu „Pohnime sa s reumou!“: Slovenská reumatologická spoločnosť SR (SReS) a Slovenská asociácia Nordic Walking (SANW).

Agentúra: 2muse

Užitočné linky NEPREHLIADNITE:

https://www.mojareuma.sk/sutaz-walker-walkerka-2022-podkategoria-reumawalker-ka/

https://walk.mojareuma.sk/

————

REUMAwalkerky a REUMAwalkeri,  

predstavujeme Vám prieskum o zdravotných benefitoch Nordic Walkingu pre ľudí trpiacich reumatickými ochoreniami.

Od 23. júla do 22. augusta 2022 sa môžete zapojiť a vyplniť dotazník. Toto je najnovšia aktivita Ligy proti reumatizmu na Slovensku, ktorou chceme získať prehľad a aktuálne dáta o zdravotných benefitoch Nordic Walkingu a o obľúbenosti projektu „Pohnime sa s reumou!“, ktorý trvá a teší sa vašej pozornosti už 5 rokov.

V tomto prieskume budeme skúmať Vaše skúsenosti s Nordic Walkingom (t.j. severskou chôdzou so špeciálnymi chodeckými palicami) a aké to má dôsledky na zdravie ľudí s reumatickými ochoreniami.

Boli by sme veľmi radi, keby ste sa do tohto prieskumu zapojili. Predpokladaná dĺžka vypĺňania tohto dotazníka je asi 15 minút.

DOTAZNÍK od 23.7. – 22.8. je tu: https://survey.2muse.sk/mrIWeb/mrIWeb.dll?I.Project=O1982203

Agentúra 2muse a LPRe SR Vám zaručujú úplnú anonymitu a dôvernosť Vašich odpovedí.

Prajeme Vám príjemne strávený čas pri tomto prieskume.

LPRe SR

PS: V rámci projektu „Pohnime sa s reumou!“ sme za päť rokov trvania (2017 – 2022) dosiahli v Lige proti reumatizmu SR prekvapivý záujem o chôdzu s paličkami Nordic Walking. Stalo sa to jednou z nosných celoročných pohybových aktivít reumatikov združených v Lige proti reumatizmu na Slovensku.

V mesačných intervaloch pravidelne zbierame a vyhodnocujeme počet nachodených NW krokov.

K 30. júnu 2022 to bolo vyše 430 miliónov krokov.

Členovia Ligy organizovaní v miestnych pobočkách a kluboch LPRe SR, ktorí prejavili záujem o zapojenie sa do projektu „Pohnime sa s reumou!“ majú dlhodobo zapožičané NW paličky a nahlasujú svoje NW kroky na mesačnej báze. Hospitalizovaní pacienti v NÚRCH-u majú k dispozícii NW paličky na prechádzky. Môžu si ich požičať na Recepcii NÚRCH-u a po návrate z vychádzky pripísať svoje NW kroky do modrého zošita, ktorý je práve len na to určený.

Ak chcete vedieť viac o projekte „Pohnime sa z reumou!“ napíšte nám na liga@mojareuma.sk

Ďakujeme, že sa staráte o vlastné zdravie a podporujete svojimi NW krokmi projekt LPRe SR „Pohnime sa s reumou!“

—————
Téma: Pohnime sa s reumou

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Pracovné stretnutie zástupcov AOPP s členmi Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo
Pozývame vás na webinár Compliance pacienta a vplyv na pacientmi reportované výsledky, ktorý pripravujeme na piatok 26. apríla o 17.00 hod. Bude to online vysielanie prvej Univerzity Reumy v roku 2024.
Na pozvanie poslancov Európskeho parlamentu Lucie Ďuriš Nicholsonovej a Jozefa Mihála sa aj zástupkyne LPRe SR zúčastnili v Bratislave a v Košiciach na konferencii s názvom Rovnaké postavenie ľudí so zdravotným postihnutím v krajinách Európskej únie – európske preukazy. Už...