> Newsletter Život s reumou 1/2020
Newsletter Život s reumou 1/2020

Online trojmesačník Ligy proti reumatizmu na Slovensku 

30 rokov Ligy proti reumatizmu na Slovensku

Liga proti reumatizmu na Slovensku pomáha pacientom už od roku 1990. Od začiatku bola naša činnosť orientovaná na pomoc pacientom s reumatickými ochoreniami. V článku na našom webe vám predstavujeme ako sa z LPRe SR stalo jedno z najväčších a najuznávanejších občianskych združení na Slovensku. Tešíme sa záujmu o členstvo nielen z radov pacientov reumatikov a ich rodinných príslušníkov, ale aj reumatológov a iných zdravotníckych pracovníkov.

Nešírime paniku. Informujeme. Pomôžme zabrániť šíreniu koronavírusu?

Stretávame sa s množstvom informácií ohľadom pandémie koronavírusu. Ako môžeme zabrániť šíreniu vírusu? Je potrebné prestať užívať imunosupresíva? Aké sú riziká vzniku infekcie pri imunosupresívnej liečbe? Na našej stránke vám na jednom mieste prinášame odpovede aj na tieto otázky.

Informácia pre pacientov na biologickej liečbe v súvislosti s epidémiou koronavírusu

V súvislosti s epidémiou vydal Národný ústav reumatických chorôb v Piešťanoch usmernenie pre pacientov na biolgickej liečbe. Súčasťou sú aj odporúčania Slovenskej reumatologickej spoločnosti pre pacientov s reumatickými zápalovými chorobami.

Inovovali sme Centrum sociálno-psychologickej podpory

Kancelária Ligy proti reumatizmu SR dočasne obmedzila stránkové hodiny a osobný kontakt v NÚRCH-u. Pracovníčky prešli na home office. NOVINKOU je online poradňa základného sociálneho poradenstva cez mobil a cez mailovú komunikáciu.

Dve % pre Ligu proti reumatizmu na Slovensku

Aj vďaka vašej podpore cez 2 % z asignovanej dane FO a PO Liga svojou činnosťou pomáha pacientom s reumatickými ochoreniami. Osvetou sa usilujeme osloviť zainteresované strany k intenzívnejšej spolupráci v prospech pacientov.

Daňové priznania stačí podať do konca júna

Ministerstvo financií SR a Finančná správa SR predĺžili lehotu na podanie daňového priznania a zaplatenia dane až do 30.06.2020. Pričom lehota sa automaticky predĺži bez akéhokoľvek oznámenia. Táto informácia sa týka všetkých právnických a fyzických osôb.

O systémovom lupuse v televíznej relácii „Moja diagnóza“

RTVS 2 odvysielala vo februári premiéru o systémovom lupuse v televíznej relácii Moja diagnóza. Ak ste ju premeškali, tak si ju stále môžete pozrieť v archíve. Dozviete sa o úskaliach života s lupusom, ale aj o tipoch ako s ním žiť.

Klub Kĺbik otvoril pre deti v „korona karanténe“ Kĺbikovú školu

Pre pacienta, najmä detského, s chronickým ochorením je nesmierne dôležitý pocit spolupatričnosti. Je dobré cítiť, že na problém nie je človek sám. Pre deti sme na Facebooku Klubu Kĺbik otvorili rubriku #klbikovaskola. Choďte sa pozrieť, čo tam máme pre vás pripravené.

Nová webová stránka Klubu Psoriatickej Artritídy

Jedným z najmladších klubov pri Lige proti reumatizmu na Slovensku je Klub Psoriatickej Artritídy. Jeho predsedníčka a zároveň pacientka s týmto ochorením pripravila pre jeho členov aj verejnosť novú webovú stránku, kde sa o tomto ochorení dočítate bližšie. 

———————
Téma: Newsletter Život s reumou I Newsletter Život s reumou 2020

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Pozývame vás na živé vysielanie Univerzity Reumy na tému „Najnovšie poznatky o vplyve stravy na reumatické ochorenia" s  gastroenterológom Doc. MUDr. Ladislavom Kuželom, PhD.
Liga proti reumatizmu SR spolupracuje na kampani Zdravie rodiny, ktorá bola v tlačovej forme distribuovaná dňa 18.9.2023 online na webe: https://www.info-zdravie.sk/campaign/zdravie-rodiny/
Pozývame vás na živé vysielanie Univerzity Reumy na tému Axiálna spondyloartritída s reumatologičkou MUDr.  Danielou Tkáčovou.