> Newsletter Život s reumou 1/2023
Newsletter Život s reumou 1/2023

Online trojmesačník Ligy proti reumatizmu na Slovensku

2 % pre Ligu proti reumatizmu SR

LPRe SR sa vo svojej prospešnej činnosti orientuje na svojich členov. Zameriavame sa na ich vzdelávanie, združovanie, organizovanie, pomáhanie, radenie, informovanie, spájanie a angažovanie, aby vedeli, že so zdravotným problémom nie sú sami. Organizujeme rôzne kultúrne, spoločenské, či športové podujatia pre reumatikov i nereumatikov. Našu činnosť môžete podporiť venovaním 2% nášmu občianskemu združeniu. Kompletné informácie nájdete na našej webovej stránke kliknutím na názov tohto príspevku.

Oslov a inšpiruj medika

Liga proti reumatizmu na Slovensku reflektuje aktuálnu situáciu v zdravotníctve SR. Veľmi kritická situácia je aj v reumatológii. Je veľký nedostatok reumatológov. Preto pacienti s reumatickými ochoreniami prichádzajú s iniciatívou: „Oslov a inšpiruj medika, aby si mal na staré kolená svojho reumatológa!“ Je to reakcia na akútny a zvlášť výhľadový nedostatok špecialistov – reumatológov na Slovensku. Kliknite na názov príspevku, ktorý vás zavedie na náš web ku konkrétnym spôsobom, ako môžete aj vy pomôcť.

…a je to vonku! IB 2/2022

Naši členovia dostávajú pravidelne dvakrát ročne do svojich schránok Informačný Bulletin. Aktuálne číslo je opäť nabité informáciami nielen o aktuálnej pacientskej výzve „Oslov a inšpiruj medika“, ale aj o dianí v Lige, jej miestnych pobočkách a kluboch, či zaujímavými a odbornými informáciami o reumatických ochoreniach. Nové číslo je dostupné aj online, kde si ho môžete prečítať aj vy.

Univerzita Reumy

Univerzita Reumy je náš originálny vzdelávací projekt, ktorý sa už od prvého webinára teší veľkej sledovanosti. Primárnym cieľom podujatia je informovať pacientov s reumatickými ochoreniami o svojich právach a možnostiach liečby, ale aj v oblasti manažmentu vlastného ochorenia. Všetky doterajšie webináre nájdete na našom webe a môžete si ich kedykoľvek pozrieť.

AOPP v kategóriách „Môj lekár“ a „Moja sestra“ Cenu verejnosti si odniesla naša pani profesorka Želmíra Macejová

V Bratislave sa dňa 26. novembra 2022 uskutočnil šiesty ročník Celoslovenskej pacientskej konferencie AOPP. Vrcholom bol slávnostný večer s oceňovaním zdravotníkov v kategóriách „Môj lekár“ a „Moja sestra“. Z rúk poslankyne NR SR Janky Žitňanskej a prezidentky Asociácie na ochranu práv pacientov (AOPP) Márie Lévyovej prevzalo 10 lekárov a 10 sestier významné ocenenia. Špeciálnu cenu verejnosti získala naša pani Prof. MUDr. Želmíra Macejová, PhD., MPH, reumatologička z Košíc a sestra Vlasta Kostovská.

Aktuálne z miestnych pobočiek a klubov

Činnosť v MP Levice

Jedna z najmladších pobočiek Ligy proti reumatizmu v Leviciach oplýva aktivitou. Radi trávia spoločné chvíle prechádzkami v prírode, návštevou kultúrnych pamiatok, besedami, či účasťou na kultúrnych podujatiach. Objavujú krásy nielen okolia Levíc, ale radi sa vydávajú aj do vzdialenejších kútov Slovenska. Spoločne si urobili výlety do Hrušova, Topoľčianok, Čajkova, Bratislavy, či Dudiniec. Prečítajte si celý článok o ich aktivitách na našej webovej stránke. Stačí len kliknúť na názov tohto príspevku.

MP Košice v zimných mesiacoch

Napriek tomu, že zimné mesiace sú v aktivitách miernejšie, miestna pobočka v Košiciach vždy pripraví pre svojich členov zaujímavý program. Vychádzajú v ústrety športovejšie zameraným členom, i členom, ktorí majú radšej kultúrne podujatia. V decembri sa im podarilo po vyše dvojročnej prestávke usporiadať posedenie pri vianočnom stromček pre takmer stovku svojich členov. Prečítajte si v článku na webe, čo všetko sa im ešte podarilo.

Prelom rokov v MP Martin

Činnosť v miestnej pobočke v Martine sa nám na prelome rokov podarilo obnoviť. Členovia aj v tejto pobočke prepadli Nordic Walkingu. Chodia nielen po okolí Martina, ale navštívili aj Štrbské pleso. Podarilo sa im prispieť už niekoľko desiatok tisíc kilometrov do projektu Pohnime sa s reumou! Kliknite na názov príspevku a v článku na webe nájdete ich posledné aktivity, ako aj niekoľko fotografií.

Pozdrav z Klubu Psoriatickej artritídy

Na online Výročnej členskej schôdzi KPsA sa plánovalo a predostrelo mnoho povzbudivých nápadov na spolupráce a podporu klubu. Členovia vytvorili účet na Instagrame, kde budú pridávať zaujímavé informácie o tomto ochorení, pomáhať si, či zdieľať tipy na spríjemnenie nie vždy ľahkého života so psoriatickou artritídou.

Predvianočná online tvorivá dielňa KK 2022

Klub Kĺbik mal predvianočnú online tvorivú dielňu, ktorú zorganizovali mamičky našich najmladších členov. Napriek prechladnutiam, ktoré vládli medzi deťmi aj dospelými pred sviatkami, bolo toto milé stretnutie úžasne kreatívne. Presvedčte sa sami kliknutím na názov príspevku o šikovnosti našich kĺbikárov.

—————
Téma: Newsletter Život s reumou I Newsletter Život s reumou 2023

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Pracovné stretnutie zástupcov AOPP s členmi Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo
Pozývame vás na webinár Compliance pacienta a vplyv na pacientmi reportované výsledky, ktorý pripravujeme na piatok 26. apríla o 17.00 hod. Bude to online vysielanie prvej Univerzity Reumy v roku 2024.
Na pozvanie poslancov Európskeho parlamentu Lucie Ďuriš Nicholsonovej a Jozefa Mihála sa aj zástupkyne LPRe SR zúčastnili v Bratislave a v Košiciach na konferencii s názvom Rovnaké postavenie ľudí so zdravotným postihnutím v krajinách Európskej únie – európske preukazy. Už...