> Newsletter Život s reumou 3/2022
Newsletter Život s reumou 3/2022

Online trojmesačník Ligy proti reumatizmu na Slovensku

Prieskum o zdravotných benefitoch Nordic Walkingu pre reumatikov

Realizujeme prieskum medzi svojimi členmi a sympatizantmi o zdravotných benefitoch Nordic Walkingu pre pacientov s reumatickými ochoreniami (RO). Cieľom prieskumu je zmapovať 5 rokov projektu “Pohnime sa s reumou!” a zistiť, aké zdravotné benefity má Nordic Walking pre ľudí s RO. Projekt “Pohnime sa s reumou!” odporúča pravidelné pohybové aktivity formou Nordic Walkingu ako podpory prevencie a zdravia. Od 23. júla do 22. augusta 2022 sa môžete zapojiť a vyplniť dotazník: https://survey.2muse.sk/mrIWeb/mrIWeb.dll?I.Project=O1982203. Ďakujeme!

Hlasovanie KROK

V 14. ročníku novinárskej súťaže KROK vám predstavujeme nominované mediálne príspevky. Ponuka je pestrá a veľmi kvalitná. Tak ako aj minulý rok môžete hlasovať v každej kategórii jedenkrát a kliknutím na tlačidlo HLASOVAŤ odošlete všetky tri hlasy naraz. Hlasovanie v novinárskej súťaži KROK 2021 je otvorené od 1. mája do 30. septembra 2022. Podrobnejšie informácie nájdete na našej webovej stránke kliknutím na názov tohto príspevku.

IB 1/2022

Prichádzame s novým vydaním Informačného bulletinu LPRe SR 1/2022. Všetci si ešte dobre pamätáme pandémiu koronavírusu, teraz je to vojna na Ukrajine. Všetko sú to prisilné podnety vyvolávajúce osobný, aj spoločenský stres. Sústreďme preto našu pozornosť na pozitívnejšie udalosti a tešme sa z toho, čo máme. Aktuálne číslo magazínu je opäť nabité informáciami, ktoré zaujmú každého. Kto by mal záujem, aby mu bol Informačný bulletin LPRe SR posielaný priamo domov, pokojne sa môže registrovať na: https://www.mojareuma.sk/prihlaska-za-clena/.

Univerzita Reumy – archív webinárov

Vakcinácia, rôzne typy reumatických ochorení, komplikácie pri reumatických ochoreniach, praktické rady a najčastejšie chyby pri podávaní a užívaní liečby, ale aj nemedicínske témy. Liga proti reumatizmu už v druhom ročníku pokračuje v živých vysielaniach Univerzity Reumy. Sprostredkujeme vám aj teraz nové témy, aby sme vám pomohli pri vyrovnávaní sa s reumatickým ochorením. Kliknite na názov tohto príspevku, ktorým sa dostanete do archívu všetkých webinárov.

Vzdelávací projekt – Univerzita Reumy

Pýtate sa, kde nájdete archív Univerzity Reumy, aby ste sa otestovali? Je to jednoduché, stačí kliknúť na nadpis tohto príspevku a zaregistrovať sa. Neopomeňte, že máte unikátnu možnosť zapojiť sa do testovania v Univerzite Reumy. Veď čo by sme to boli za univerzitu bez preskúšania a vyhodnotenia výsledkov našich poslucháčov? Najúspešnejší absolventi UR 2022 dostanú na Vianoce pod stromček špeciálny diplom o úspešnom absolvovaní Univerzity Reumy. Držíme vám palce!

Reumatici sú opäť o niečo motivovanejší a edukovanejší

Po ročnej vynútenej prestávke pre pandémiu koronavírusu sme 20. – 22. mája 2022 zorganizovali v Piešťanoch v hoteli Magnólia 1. Motivačno-vzdelávací kurz LPRe SR 2022 pre 40 aktívnych dobrovoľníkov – zástupcov miestnych pobočiek a klubov Ligy proti reumatizmu na Slovensku. Účastníci 1. M-VK LPRe SR 2022 získali kompletný balík informácií, ktoré sme pre účastníkov pripravili. Správu z tohto podujatia si prečítate na našej webovej stránke.

Aktuálne z miestnych pobočiek a klubov

V MP Čadca oceňovali walkerov

Projekt Ligy proti reumatizmu na Slovensku „Pohnime sa s reumou!” je mimoriadne populárnou a obľúbenou aktivitou v miestnej pobočke v Čadci. Walkeri a walkerky nezaháľajú a pravidelne prispievajú svojimi krokmi do súťaže. Miestna pobočka sa rozhodla svojim walkerom a walkerkám poďakovať a oceniť ich. Viac v galérii na našej webovej stránke.

Liga proti reumatizmu – miestna pobočka KOŠICE

Keď pandémia začala ustupovať a opatrenia sa uvoľnili, konečne mohli v Košiciach vymeniť online zasadnutia výboru za osobné stretnutia. Mohli pripravovať plánované podujatia pre vyše 200-člennú základňu – výročnú členskú schôdzu, návštevu múzeí, cvičenie, chôdzu s Nordic walking paličkami. Mnohí členovia ostali však verní aj online projektom centrály Ligy proti reumatizmu – Univerzite Reumy a webinárom. Viac v článku na našej webovej stránke.

Jarné a letné aktivity bystrických reumatikov

S príchodom jarných dní a utlmením covidovej epidémie sa aj život bystrických reumatikov pomaly vracal do normálnych koľají. Aktivity miestnej pobočky sa v poslednom období zameriavali na už overené stabilné projekty a tiež na akcie turistického či kultúrneho charakteru. Spoločným menovateľom všetkých týchto aktivít bola však snaha spoločne sa stretávať a vytvoriť stabilnú podpornú pacientsku skupinu. Prečítajte si viac kliknutím na názov príspevku.

Rekondično-integračný pobyt Klubu Kĺbik 2022

Tento rok sa Klubu Kĺbik podarilo zorganizovať dlho očakávaný Rekondično-integračný pobyt. Zišla sa tam skupina pomerne mladých rodičov s deťmi, ktorí sa predtým nepoznali. Dokázali si hneď porozumieť, nájsť k sebe cestu a nadviazať priateľské vzťahy. Preto sa pobyt od začiatku do konca niesol v milej a priateľskej atmosfére. Prečítajte si na webovej stránke KK, čo všetko spolu zažili a spríjemnite si čítanie podarenými fotografiami. Stačí, ak kliknete na názov príspevku.

—————
Téma: Newsletter Život s reumou I Newsletter Život s reumou 2022

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Volám sa Lucia Hľadajová  mám 29 rokov a pochádzam z malebnej dedinky Michalová, ktorá leží v náručí Nízkych Tatier.
Valné zhromaždenie LPRe SR
Liga proti reumatizmu SR pripravila v Piešťanoch tradičný 1. Motivačno-vzdelávací kurz LPRe SR 2024.