bulletin plagat
> Informačný bulletin 2/2020
Informačný bulletin 2/2020

Aký bol rok 2020? Je na mieste klásť si práve túto otázku. Je tu čas na hodnotenie, oprášenie spomienok a poďakovania za všetko dobré, čo priniesol. Je tu čas na nové plány a želania do toho ďalšieho…

Rok 2020 bude mať už navždy veľa prívlastkov. Bol pandemický, koronový, kovidový, karanténny, dištančný, onlineový, plný zmien a nových prístupov ku komunikácii aj nekomunikácii medzi ľuďmi. Každopádne bol iný.

Pomáhali sme pacientom osvetou, povzbudením a edukáciou. Učíme sa žiť s celosvetovou pandémiou, ktorá priniesla veľa zmien do nášho každodenného života. Prekonávame rôzne výzvy, s ktorými sme sa v Lige proti reumatizmu, ale celkovo v spoločnosti a v zdravotníckom systéme museli vysporiadať.

Napríklad pre nás v Lige proti reumatizmu bol rok 2020 hlavne výročný, iný ako predošlé, ale bol bohatý na všetko, čo sme sa naučili a čo sme dokázali prekonať a zvládnuť. Snáď sme zvládli aj zdanlivo nezvládnuteľné.

Oslavovali sme rekapituláciou 30 rokov činnosti Ligy proti reumatizmu na Slovensku. Udelením výročných plakiet sme si uctili osobnosti a inštitúcie, ktoré pomáhajú Lige pomáhať.

V bulletine sme pre vás pripravili informácie a správy o Svetovom dni reumatizmu 2020, o 30. výročí vzniku Ligy na Slovensku a o vyhodnotení novinárskej súťaže KROK 2019. Krásne sa čítajú príspevky nováčikov z našich podujatí. Neprehliadnite múdre a silné ženy, ktoré vám v tomto bulletine

predstavujeme. Novú rubriku Opýtali sme sa… otvárame rozhovorom s prezidentkou Slovenskej reumatologickej spoločnosti. Nemôžu chýbať správy a články z miestnych pobočiek a klubov. Ich činnosť veľmi ovplyvnili epidemiologické opatrenia a zákaz stretávania. No napriek tomu sa im toho mnoho podarilo a chcú sa o to s nami podeliť.

Veľkú radosť máme z pokračovania a neutíchajúceho záujmu o severskú chôdzu. Rátaním krokov sme spoločne podporili reumatikov celkovým počtom 251 064 179 NW krokov v projekte „Pohnime sa s reumou!“.

Naša mediálna kampaň o reumatických chorobách a výročí Ligy, ktorá sa prebila cez témy o koronavíruse bola predsa len úspešná a už teraz vieme, že budúcoročná novinárska súťaž KROK 2020 bude nadupaná.

O našich dvoch zborníkoch 30 rokov LPRe SR a KROK 2018 – 2019 a zbierke pacientskych príbehov, ktorá vyšla v októbri, ako knižná publikácia Tridsať prípadov s mojou reumou sa bude ešte dlho hovoriť. Vyvolali doslova boom. Nenechajte si ujsť články, ale ak sa k vám knižky ešte nedostali, napíšte nám. Pošleme vám ich.

Prajeme vám zdravší a lepší rok 2021!

Janka a redakčný tím IB

 

 

Link, kde si môžete prečítať Informačný bulletin LPRe SR 2/2020: https://www.mojareuma.sk/pdf/?subor=ib/2020-2.pdf

Ďalšie články

V utorok 20. apríla 2021 o 17.00 hod. Vás pozývame do Univerzity Reumy na vzdelávací webinár s názvom: "Čo je koučing pre zdravie a ako vám môže pomôcť"
Pri odporúčaní užívania liekov je potrebné rešpektovať aktuálne odborné poznatky
JIA (Juvenile Idiopathic Arthritis) znamená detská idiopatická artritída.